Opinie o portalach dla freelancerów

Gdy podjęliśmy już decyzję o rozpoczęciu z przygody z freelancingiem, wówczas czeka nas poszukiwanie zleceń. Początkujący freelancer z całą pewnością nie ma łatwo – brak ugruntowanej opinii i stałych klientów może powodować, że zleceń będzie jak na lekarstwo. Można jednak próbować ich szukać w portalach dla freelancerów, których na chwilę obecną jest całkiem sporo.

Nie jest łatwo pozyskać nowego klienta i rozpocząć pracę na zlecenie, ale w takiej sytuacji ratunkiem mogą okazać się serwisy ze zleceniami online. Jednym z takich portali jest serwis zlecenia.przez.net.pl, który powstał ponad osiem lat temu. Dla większości freelancerów jest to zdecydowany lider wśród portali ze zleceniami. Serwis ten ma jednak różne opinie – od jakiegoś czasu pracują tam osoby, które zlecenia wykonują za bardzo niskie stawki.

Innym portalem, w którym początkujący freelancer może szukać zleceń jest serwis freelancity.pl. Portal ten został uruchomiony w listopadzie 2010 roku i od razu spotkał się z dość dużym zainteresowaniem ze strony osób pracujących w domu. Zanim jednak będziemy mogli korzystać z tego serwisu, konieczne jest zarejestrowanie się i dokonanie tak zwanej opłaty rekrutacyjnej – sami jednak możemy zdecydować, jaki rodzaj konta chcemy posiadać.

Oferia.pl to z kolei portal, który został uruchomiony przez właściciela serwisu allegro.pl. Można tam znaleźć całkiem sporo zleceń, a plusem jest to, że do serwisu można zalogować się posiadając konto w allegro. Portal oferia.pl jest dla wielu freelancerów drugim najczęstszym miejscem poszukiwania zleceń tuż po serwisie zlecenia.przez.net.pl.

Rozpoczynając pracę na odległość w domu można również zwrócić uwagę na zagraniczne portale, gdzie także każdego dnia pojawia się sporo różnych zleceń dla freelancerów. Wśród nich można wymienić chociażby takie serwisy, jak: freelancer.com czy elance.com. Są to duże zagraniczne serwisy ze zleceniami, z których mogą korzystać copywriterzy, programiści, tłumacze, fotografowie, a także graficy.

Jak się więc okazuje, portali ze zleceniami jest całkiem sporo, więc wśród nich każdy może znaleźć coś dla siebie. Trzeba jednak pamiętać, że pomimo tak dużej liczby serwisów umożliwiających pracę w domu, konkurencja jest spora. W większości przypadków, by wygrać zlecenie wystarczy podać najniższą stawkę – co jednak na dłuższą metę nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem. Na szczęście są jeszcze pracodawcy, dla których liczy się przede wszystkim wysoka jakość, a ta na ogół idzie w parze z wyższą ceną.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17680 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/opinie-o-portalach-dla-freelancerow/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('s in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435