Sposoby na zdobycie nowych zleceń

Wraz z podjęciem decyzji o rozpoczęciu pracy jako freelancer, staniemy przed koniecznością zdobywania coraz to nowych zleceń. Początkującemu freelancerowi na pewno nie będzie łatwo, ale na szczęście w sieci można znaleźć sporo różnego rodzaju portali za pośrednictwem których można pozyskiwać klientów. W ten sposób zleceń mogą szukać między innymi copywriterzy, fotografowie, programiści oraz tłumacze.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów na zdobycie nowych zleceń jest nieustanne rozglądanie się w serwisach z ogłoszeniami pracy dla freelancerów. W sieci można znaleźć dużo takich portali, więc od czasu do czasu warto zdecydować się na przejrzenie zamieszczanych tam zleceń. W ten sposób każdy freelancer może pozyskać nie tylko zlecenie, ale i nowego klienta.

Inną metodą na zdobycie zlecenia może być reklamowanie swoich usług w odpowiednich serwisach. Takich miejsc jest także całkiem sporo i żaden freelancer nie powinien mieć większych trudności z ich znalezieniem. Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy w oczach swoich przyszłych zleceniodawców zaprezentować się jako profesjonaliści i specjaliści swojej dziedziny, warto postarać się o wykonanie rzetelnego portfolio.

Jeśli chcemy zareklamować swoje usługi, wówczas możemy też zamieszczać ogłoszenia na różnego rodzaju forach dyskusyjnych. W takich miejscach od czasu do czasu również pojawiają się oferty zleceń dla freelancerów, więc warto wziąć je pod uwagę. Reklama na forach i grupach dyskusyjnych może nam także pomóc w nawiązaniu kontaktu z innymi wolnymi strzelcami.

Sposobem na pozyskanie nowych klientów może być także nawiązanie współpracy z profesjonalnymi agencjami interaktywnymi. W ten sposób zleceń mogą szukać przede wszystkim copywriterzy, ale często poszukiwani są również fotografowie czy graficy. Jednak trzeba pamiętać, że wciąż tylko niewielka liczba agencji decyduje się na współpracę z osobami pracującymi jako wolni strzelcy. Większość wciąż preferuje zatrudnianie pracowników na pełen etat.

Zdecydowanie najlepszym sposobem na zdobycie nowych zleceń jest uzyskanie ich od klienta z polecenia. Taka osoba po prostu nawiązuje kontakt z freelancerem z polecenia innej osoby. Plusem takiego rozwiązania niewątpliwie jest fakt, że klienta nie trzeba przekonywać o wysokiej jakości swoich usług – prawdopodobnie będzie on już znał efekty naszej pracy i zdecyduje się na nawiązanie współpracy właśnie z nami.

Właściwie każda metoda na pozyskanie nowego klienta wydaje się być dobra. Niekiedy nie jest łatwo znaleźć dobrze płatne zlecenie – trzeba pamiętać, że taki problem dotyczy w głównej mierze początkujących freelancerów, ale oczywiście nie tylko.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17702 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/sposoby-na-zdobycie-nowych-zlecen/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/functions.php(3729): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shu in /home/fzf/public_html/zjo.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435